Cegły i pustaki ceramiczne

 

Podstawą i największym elementem każdego domu jest ściana. Zastosowanie do ich stawiania dobrej jakości materiałów daje gwarancję użyteczności budynku przez dziesiątki, a może i setki lat. Bezsprzecznie najbardziej efektywnym materiałem do murowania ścian są pustaki i cegły ceramiczne. Zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie liczy się jakość i nowoczesny system budowy domu. Służą do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych, nośnych i działowych, jednowarstwowych i wielowarstwowych. Do niewątpliwych zalet tego typu ścian należą: wysoka jakość i jednocześnie szybkość budowania, znakomita przyczepność zapraw murarskich i tynkarskich, ognio- i mrozoodporność oraz paroprzepuszczalność. Oferujemy Państwu duży wybór cegieł i pustaków ceramicznych w wielu rozmiarach i kształtach, o różnorodnych parametrach technicznych. Dostarczane są przez wiodących producentów i najlepsze cegielnie.

Wienerberger - jeden z największych producentów bardzo wysokiej jakości pustaków ceramicznych. Pustaki Porotherm oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów. Roben - producent wysokiej jakości pustaków ceramicznych. Solidne, trwałe i wytrzymałe, zapewniają ekologiczne i estetyczne budownictwo.
Lode Polska - oferuje bardzo dobrej jakości cegłę pełną w dwóch, najbardziej popularnych kolorach oraz nowość: pustaki ceramiczne Keraterm Cegielnia Stopka - producent bardzo popularnych i wydajnych pustaków U-220
Cerabud Krotoszyn - oferuje znaną i popularną cegłę pełną, budowlaną oraz szeroką gamę pustaków ceramicznych.  
   
   

 

Cegły silikatowe

Beton komórkowy

 

Cegła silikatowa produkowana jest jedynie z piasku, wapna i wody, co czyni ją całkowice naturalnym, ekologicznym materiałem budowlanym o wspaniałych parametrach. Dzięki swoim właściwościom jest produktem całkowicie mrozoodpornym, "oddychającym", bardzo dobrze pochłaniającym dźwięk i utrzymującym optymalną wilgotność w pomieszczeniach. Bloczki silikatowe charakteryzują się wysoką dokładnością wymiarów, a produkty SILKA również wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami - uchwytami murarskimi oraz zastosowaniem wewnętrznych kanałów elektrycznych w bloczkach. Bloczki i cegły wapienno-piaskowe znakomicie nadają się do wznoszenia ścian piwnicznych i fundamentowych, murowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych konstrukcyjnych a także ścian wewnętrznych działowych.


Bloczki z betonu komórkowego YTONG i SOLBET są elementami o dużej dokładności wymiarów, co pozwala na murowanie na zaprawie klejowej z cienkimi spoinami. Charakteryzują się lekkością, która daje w efekcie niewielką masę stawianych ścian oraz dobrą izolacyjnością cieplną. Znakomicie nadają się do wznoszenia ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych, zarówno konstrukcyjnych, jak i działowych. Oferujemy bloczki o wielu wymiarach, gładkie oraz monowane w systemie pióro - wpust. Bloczki YTONG występują również z ergonomicznymi uchwytami montażowymi.

Grupa Silikaty - bogata oferta wyrobów silikatowych do budowy ścian konstrukcyjnych i działowych. Polecamy cegłę silikatową, bloczki fundamentowe i pustaki. Solbet - wiodący producent bloczków z betonu komórkowego. Wysokiej jakości wyroby oferowane są w wielu rozmiarach. Nadzwyczaj lekkie i łatwe w montażu elemanty, przeznaczone do budowy ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
Xella Ytong - znakomitej jakości  bloczki z betonu komórkowego, przeznaczone do budowy lekkich murów jedno- i wielowarstwowych Xella Silka - cegła silikatowa i bloki silikatowe pełne oraz drążone. Produkowane z najlepszych materiałów spełniają wysokie wymogi izolacyjności akustycznej i termicznej
   

Stropy ceramiczne

 

Do wykonania solidnych, trwałych i niezawodnych stropów dla budownictwa mieszkaniowego, polecamy najnowocześniejsze, kompletne ceramiczne stropy gęstożebrowe POROTHERM i TERIVA, najlepszych producentów w tej dziedzinie. Oferujemy ceramiczne pustaki stropowe oraz ceramiczno-żelbetowe belki stropowe najwyższej jakości. Posiadamy w ofercie produkty firmy Konbet - lidera w zakresie produkcji doskonałej jakości systemów stropowych, nagrodzonego wieloma nagrodami i wyróżnieniami, między innymi tytułem LIDER ROKU oraz EURO LIDER. Firma Konbet jest naszym dostawcą lekkich stropów panelowych, nagrodzonych złotym medalem MTP 2013. W swojej ofercie posiada również znakomite nadproża strunobetonowe oraz płyty stropowe SMART, opatrzone znakiem jakości Q roku 2011.

Stropex - producent gęstożebrowych, belkowo-pustakowych stropów ceramicznych TERIVA, belek stropowych oraz pustaków keramzytobetonowych. Konbet - lider w zakresie produkcji doskonałej jakości systemów stropowych. Firma nagrodzona wieloma nagrodami i wyróżnieniami, między innymi tytułem LIDER ROKU oraz EURO LIDER. Producent lekkich stropów panelowych, nagrodzonych złotym medalem MTP 2013. W swojej ofercie posiada również znakomite nadproża strunobetonowe oraz płyty stropowe SMART, opatrzone znakiem jakości Q roku 2011.
Wienerberger - stropy Porotherm  

Cennik

 

Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza cenowego, który w prosty sposób pozwoli Państwu zapoznać się z ofertą cenową wybranych materiałów oraz transportu.

 

Projekt i wykonanie: Strony internetowe Gniezno